Česká republika se, jak známo, nikdy nevyrovnala se svou komunistickou minulosti, ba právě naopak – Havlovi komunističtí právníci (Jičínský a Rychetský) nechali Havla prosadit zákon o právní kontinuitě s komunistickým režimem, čímž nejen de facto, ale hlavně de iure ustavili a uzákonili legalitu komunistického režimu. Máte pravdu, pokud se domníváte, že něco takového je v přímém rozporu se zákonem č. 198/1993 Sb. O protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu, který v paragrafu 2 uzákoňuje: „(1) … byl režim založený na komunistické ideologii, který rozhodoval o řízení státu a osudech občanů v Československu od 25. února 1948 do listopadu 1989, zločinný, nelegitimní a zavrženíhodný. (2) Komunistická strana Československa byla organizací zločinnou a zavrženíhodnou obdobně jako další organizace založené na její ideologii…".
Zákon č. 198/1993 Sb. pojmenovává, ale netrestá zločiny spáchané (ex)komunisty jako (cituji): „programové ničení tradičních hodnot evropské civilizace, hospodářský úpadek, justiční zločiny a teror, destrukce tradičních principů vlastnického práva, zneužívání výchovy, popravování, vraždění, žalářování, tábory nucených prací a mučení." Ano, milí čtenáři, platných zákonů dosud neznalí: zákon č. 198/1993 Sb. vám umožňuje i veřejně říkat a psát o přemnohých z vašich představitelů (ministři, senátoři, soudci, zastupitelé, rektoři a profesoři), ze „byli/jsou bývalí členové organizace zločinné a zavrženíhodné".
Ale to je „vysoká politika", tím se můžeme zabývat jindy. Česká Wikipedie se pohybuje na jiné úrovni, mnohem nižší, přímo suterénní – na úrovni průměrného českého studenta, u něhož přinejmenším jeden z rodičů byl v minulosti členem KSČ. To je prosím profil VŠECH tzv. správců české Wikipedie (místní veličina jménem Cinik není oficiálně správcem, i když má překvapující vliv. Cinik by dostal výjimku, pochází z katolické rodiny, ale vyznačuje se psychickými poruchami jiného druhu).
Čeští wikipedističtí správcové, se svým geneticky-marxistickým rodinným pozadím a zcela rudým vzděláním, tedy pochopili onen NPoV – Neutral Point of View po svém a vytvořili pravidlo o zprůměrované pravdě, podle které je současná česká Wikipedie tvořena. Český wikipedistický NEUTRÁLNÍ POHLED NA VĚC je průměrem názoru více lidí a protože názory komunistů nejsou v České republice zakázány (tak jako názory nacistů v Německu), viz vysvětlení výše, pak názor komunistů na věc má zastoupení minimálně 50%ní (většinou více).
Není se pak co divit, že v české Wikipedii nenajdete PRAVDĚ PODOBNÝ (podobnost s titulem Vadasova dokumentu o Hučínovi není náhodná) popis většiny historických události posledních šedesáti nebo osmdesáti let. Nenajdete tam PRAVDĚ PODOBNOU informaci o Mašínech (no, bodejť ne!), Hučínovi, Cibulkovi, komunistických zločinech, komunistických vězeních a táborech, uranových dolech a čemkoliv se vztahem k životu v komunistickém Československu po roce 1948. I když se tam nějaké informace najdou, vždy jsou důsledně ZPRŮMĚROVÁNY tak, aby reflektovaly i názory českých komunistů a jejich dětí. Asi jako kdyby v německé Wikipedii bylo heslo o Auschwitzu a muselo být formulováno tak, aby bylo neutrální, tedy aby nepřinášelo informace nepříjemné německým nacistům. A celkový počet obětí holocaustu by byl snížen z 6 miliónů na 3 milióny. To je přece přijatelné pro obě strany, ne?
Pravda vůbec není důležitá. Tak se to dnes řeší v české Wikipedii. Jediné nevylhané informace v české Wikipedii jsou hesla o květinách a rostlinách (i když v případě rudých karafiátů bych si nebyl jist ani tam).
Já sám jsem se bohužel asi negativně zasloužil o to, že v české Wikipedii nenajdete ani solidní informací o emigrantech, jen neokomunisticke paskvily, podobající se článkům v Rudém právu a Tvorbě. Omlouvám se miliónu Čechů a Slováků v zahraničí za to, co jsem způsobil. (Just kidding!)
V české Wikipedii existuje dokonce i heslo o mé osobě, které je klasickou ukázkou toho, o čem tady píši – překrucování, pomluvy a lži. Nepřítel je nepřítel, že ano! Jsou tam uváděny linky k citátům, které jsem nikdy neřekl, ani nenapsal, jsem obviňován z věcí, které jsem nespáchal, divoce se tam spekuluje o mé osobní historii (jen aby to vyznělo pro mne co nejhůř), v minulosti tam visely fotografie zcela neznámých lidí s informací, že jsem to prý já, vedou se tam sáhodlouhé diskuse o tom, zda jsem, nebo nejsem americký občan (jsem) a v textu je překrucovaná i se mnou nesouvisející historie (že prý jsem emigroval do „pro emigranty RESTRIKTIVNÍHO Rakouska" – kde na takovou hňupovinu přišli, nevím, asi to má vyznít pro mne negativně).
Takže, až se budete někomu klást onu typickou blbou českou otázku: „A jaké jsou vaše zdroje?", tak můžete svůj dotaz doplnit: „Doufám, že jste ty pitomosti nenašel v české Wikipedii?"